Get Adobe Flash player s

Na obecnym etapie wiedzy medycznej nie ma leków, które mogą całkowicie zagwarantować, że nie nastąpią nawroty choroby. Dlatego też na każdą reklamę promującą rewelacyjny “lek” na łuszczycę należy patrzeć z przymrużeniem oka.

Jednak w każdej, nawet najcięższej postaci, potrafimy pomóc usunąć zmiany skórne. Sposób leczenia musi przy tym odpowiadać rodzajowi łuszczycy. Każdy przypadek jest inny. W zależności od postaci choroby i oceny lekarza należy dobrać odpowiedni sposób postępowania w celu złagodzenia choroby.

Większość badań potwierdza, że najlepsze efekty terapeutyczne przy leczeniu łuszczycy, jeśli nie jesteśmy w stanie wyjechać na naturalne leczenie nad Morzem Martwym osiągamy poprzez naświetlania i kąpiele solankowe.

Pomocne przy leczeniu łuszczycy okazało się wprowadzenie pochodnych witaminy D3, które mają korzystny wpływ na dojrzewanie komórek naskórka, jak również stosowanie kosmetyków nawilżających skórę. Dzięki temu możliwe jest skracanie okresu objawowego. Dzięki starannemu postępowaniu można przez wiele miesięcy a nawet lat uniknąć jej nawrotów. Ważna jest również akceptacja choroby – wiadomo, że stres nasila wysiewy.

ŁUSZCZYCY NIE NALEŻY SIĘ BAĆ !